Image
صفحه اصلی > اخبار 

اخبار > دیدار دکتر موسوی با اساتید دانشگاه    نسخه چاپي        ارسال به دوست


 

 

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی در جمع دانشگاهیان:

دانشگاهیان در ترسیم راهبرد توسعه و پیشرفت منطقه ورود کنند.

سید موسی موسوی نماینده مردم شهرستانهای لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی در جمع استادان دانشگاههای شهرستان لامرد در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد، خواستار ورود دانشگاهیان در ترسیم راهبرد توسعه و پیشرفت حوزه انتخابیه خود شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد، سید موسی موسوی نماینده مردم شهرستانهای لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی در جمع استادان دانشگاههای شهرستان لامرد در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد، خواستار ورود دانشگاهیان در ترسیم راهبرد توسعه و پیشرفت حوزه انتخابیه خود شد.

دکترسید موسی موسوی با تشکر از حضور جمعی، موثر،منسجم  و آگاهانه استادان و کارکنان دانشگاهها در انتخابات اسفند ماه 1398، دانشگاه را محلی برای تولید فکر، اندیشه و تعیین راهبرد معرفی نمود و از مجموعه دانشگاهی درخواست نمود در سیاستگذاری منطقه در حوزه های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی ورود جدی داشته باشند و در کمیته ای که در آینده ای نزدیک ایجاد خواهد شد طرح های علمی، خلاقانه و کاربردی خود را جهت کمک به وی و توسعه همه جانبه حوزه انتخابیه ارائه دهند تا بر اساس این تحقیقات و طرح ها که از پشتوانه علمی و پژوهشی نیز برخوردارند در برنامه ریزیها و ترسیم اهداف کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت استفاده شود .

وی با توجه به شرایط اقتصادی کشور و معیشت مردم، اولویت کاری خود را ایجاد اشتغال و بهبود کسب و کار مردم با ایجاد مشاغل جدید از طریق سرمایه گذاریهای بخش خصوصی و دولتی دانست و از استادان و پژوهشگران خواست بطور علمی و با خرد جمعی در تعیین راهبرد توسعه و اشتغالزایی و اعتبارزایی دو شهرستان یاری گر وی باشند که مدیران صنایع و ادارات منطقه نیز می بایست از توان و ظرفیت دانشگاهها و استادان بومی منطقه استفاده بهینه تر و موثرتری ببرند.

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی توان نیروهای انسانی و مجموعه نیروهای فکری حوزه انتخابیه بخصوص افراد دانشگاهی را در تراز بسیار بالایی دانست که به دلیل دارا بودن اخلاص، انگیزه، دانش و پشتکار مثال زدنی در حوزه کاری خود جزو افراد تحسین برانگیز و تاثیر گذار بوده اند و باید ارتباط دانشگاه با صنعت قوی تر شود تا باعث غنا و پیشرفت صنعت گردد. وی در ادامه سخنان خود جهت اطلاع استادان به ارائه گزارشی از فعالیتها و پیگیریهای خود در خصوص طرح های مختلف پرداخت.

در ابتدای جلسه دکتر سید احمد هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد به نمایندگی از استادان دانشگاه های شهرستان لامرد از حمایت دکتر موسوی از دانشگاهیان در سالهای متمادی تقدیر و تشکر نمود و مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد و پتانسیل نیروی انسانی و فیزیکی این دانشگاه را در راه توسعه شهرستان لامرد در اختیار نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی دانست.

 وی 1. تشکیل کمیته تخصصی آموزش عالی به منظور توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی، توسعه رشته های مهارتی، توسعه زیر ساختهای آموزشی و پژوهشی آموزش عالی شهرستان، توسعه رشته های پزشکی و پیراپزشکی 2.استفاده از توان تخصصی استادان در مدیریت اجرایی شهرستان 3. تقویت ارتباط دانشگاه با صنایع و استفاده از استادان و نیروی انسانی دانشگاهی در صنایع 4.صیانت از حقوق مردم وجوانان بومی در استخدامهای صنایع 5.ایجاد زمینه برای فعالیتهای دانش بنیان و تجاری سازی علم و 6. ارتباط مستمر نماینده با دانشگاهیان برای ایجاد انگیزه جهت خلق ایده های خلاق را از مطالبات جدی دانشگاهیان دانست.

  تاریخ: 1399/09/23        /        ساعت: ١٧:١٨       / تعداد نمایش:  720
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: