Image
صفحه اصلی > اخبار 

اخبار > برگزاری جلسه توجیهی دانشجویان جدیدالورود    نسخه چاپي        ارسال به دوست


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد:

دانشجویان اگر با امنیت و آرامش کامل در حال تحصیل هستند، به برکت حضور بسیج و سایر نیروهای مسلح در داخل کشور و مرز ها است که شبانه روز هوشیار و بیدار هستند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد، به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج مراسمی برای دانشجویان جدید الورود دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامردبرگزار شد.

دکتر سید احمد هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد در آیین این جشن با گرامیداشت یاد و خاطر شهدا و تبریک به مناسبت هفته بسیج اظهار کرد: تشکیل بسیج، تصمیم خردمندانه و مدبرانه امام راحل بود و امروز وظیفه ما فرهنگیان و دانشجویان حمایت و پشتیبانی از نظام جمهوری اسلامی ایران و رهبری حکیمانه امام خامنه ای است.

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد افزود: امروز شما دانشجویان اگر با امنیت و آرامش کامل در فضای مناسب با امکانات مورد نیاز در حال تحصیل هستید، به برکت حضور بسیج و سایر نیروهای مسلح در داخل کشور و مرز ها است که شبانه روز هوشیار و بیدار هستند.

وی با اشاره به اینکه پیشرفت و توسعه کشور در گرو دستان شما دانشجویان است، ابراز کرد: دانشجویان، حلقه های محرک جامعه در مسیر پیشرفت و توسعه همه جانبه هستند و می توانند با ارتقا سطح علمی خود در جوامع دانشگاهی نیروی انسانی موفقی برای آینده کشور باشند.

دکتر سید احمد هاشمی با اشاره به وظایف معاونان،کارشناسان، اعضای هیات های علمی و استادان دانشگاه افزود: دانشجویان جدید الورود، دانشجویانی با استعداد در زمینه های مختلف هستند که امیدوارم همکاران من همچون گذشته استعداد ها را شناسایی و در راستای پرورش آنها تلاش کنند.

وی با بیان اینکه دانشجویان در راستای پیشرفت در مسیر پیش رو باید هیجان پذیری خود را مدیریت کنند، تصریح کرد: هیچ زمان هیجان و شور دانشجو نباید از بین برود بلکه مدیریت این موضوع زمینه ساز پیشرفت در زمینه های مختلف است.

هاشمی با اشاره به اینکه پذیرای هر گونه انتقاد در حوزه های مختلف هست، اذعان کرد: اگر قرار است در امور جامعه و دانشگاه نقدی صورت بگیرد باید با راهکار و بر اساس معیار و محور باشد چرا که زیر سوال بردن تنهایی کاری را درست نمی کند.

وی بر افزایش آگاهی و سواد اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی ، اخلافی و فرهنگی دانشجویان تاکید کرد و گفت: دانشجو با ارتقا دانش و سواد در کنار تلاش و فعالیت می تواند فردی موفق در اجتماع و برای جامعه باشید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد در حوزه حجاب و عفاف با بیان اینکه حجاب فقط مختص زنان نیست بلکه مردان  نیز باید رعایت کنند، خاطر نشان کرد: یکی از برنامه های دشمنان اسلام، تضعیف فلسفه حجاب و عفاف در بدنه جامعه است.

هاشمی ابراز کرد: همه کارکنان و دانشجویان در جامعه اسلامی موظف به رعایت حجاب و عفاف هستتد که فقط مربوط به لباس نمی باشد بلکه باید گفتار، نوشتار ، اخلاق و رفتار هم مد نظر داشته باشیم.

 

این مقام مسئول با گذری به امکانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد و تسهیل شرایط تحصیل در این دانشگاه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد با دارا بودن 33 کارگاه و آزمایشگاه مجهز، کتابخانه مرکزی، مجتمع ورزشی و باشگاه بدنسازی، زمین چمن مصنوعی، سالن آمفی تئاتر، خوابگاه دانشجویی خواهران و 27 رشته تحصیلات تکمیلی در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد، به عنوان قطب علمی جنوب استان فارس مطرح می باشد.

وی خاطر نشان کرد: دانشجویان علاوه بر گذران تحصیل در این واحد آموزشی می توانند کار های علمی و پژوهشی انجام دهند و از خدمات رفاهی نیز استفاده کنند.

گفتنی است معاونان حوزه های مختلف دانشگاه در این مراسم توضیحاتی پیرامون مباحث آموزشی- پژوهشی ، اداری -مالی و دانشجویی - فرهنگی برای آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان ارائه کردند.

ضمنا یادآور می شود این مراسم به همت بسیج دانشجویی و معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد برگزار شد. تاریخ: 1398/09/11        /        ساعت: ٠٨:٠١       / تعداد نمایش:  863
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: